Σάββατο, 20 Απριλίου 2013

Προκρίθηκαν στη Β' φάση του τουρνουά της Δραπετσώνας οι παμπαίδες

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός του διημέρου για την ομάδας των παμπαίδων της Νίκαιας στο τουρνουά της Δραπετσώνας.

Σε χθεσινοβραδινό αγώνα ηττήθηκε από τον Πανιώνιο με σκορ 49-40. Η Νίκαια πάλεψε τον αγώνα μέχρι τα τελευταία λεπτά όμως η ομάδα του Πανιωνίου ήταν ψυχραιμότερη και πήρε δίκαια τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 12-6, 13-9, 10-10 και 14-15

Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ (Ματθαίος): Καμπούρης,Δήμου,Σταματόπουλος 5(1), Κουτρομπίλας Β. 2, Πολίτης Μ. 12, Βλανταρίτης 2, Ανδρεσάκης Χ. 1, Κουτρομπίλας Μ. 4, Δασκαλάκης 2, Κυνηγάκης 12, Βαλούρδος, Ζάχος

Στον αγώνα Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ - Δάφνη Αγ.Δημητρίου που έγινε σήμερα το πρωί η ομάδα μας παρά την εμφανή κούραση πήρε την τρίτη της νίκη σε τέσσερις αγώνες, εξασφάλισε την δεύτερη θέση και προκρίθηκε στη Β' φάση του τουρνουά. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μέχρι την τελευταία περίοδο όπου η Νίκαια πήρε μια διαφορά 6-8 πόντων την οποία διατήρησε ως την λήξη με τελικό σκορ 63-56.