Κυριακή, 27 Οκτωβρίου 2013

ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ -ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 58-66

Μεγάλη νίκη πήρε σήμερα η ομάδα μας στο γήπεδο του ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΥ με σκορ 58-66.
Πριν την έναρξη του παιχνιδιού κρατήθηκε 1 λεπτού σιγή για τον πρόεδρο του Πανεαπολικου.
Η ομάδα μας μπήκε γερά στο παιχνίδι και στο τέλος του 1 δεκάλεπτου προηγήθηκε με σκορ 10-15.
Η υπεροχή της κράτησε και στο 2ο δεκάλεπτο και στο τέλος του 1ο ημιχρόνου μας βρήκε μπροστά με σκορ 28-30.
Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Πανεαπολικου μπήκε πιο δυνατά και κατάφερε να περάσει μπροστά με σκορ 48-43.
Στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο τα παιδιά κατάφεραν να ισορροπήσουν και να περάσουν μπροστά στο σκορ μέχρι το τελικό σφύριγμα. Ο φωτεινός πινάκας έγραψε 58-66.
Μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη απέναντι στη πολύ καλή ομάδα του ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΥ.
Μελανό σημείο του παιχνιδιού η διαιτησία,σε τέτοια παιχνίδια και σε όλα τα παιχνίδια του εφηβικού πρωταθλήματος πρέπει να διαιτητεύσουν 2 διαιτητές.

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ:(Λαμπαδαριος) Λεωτσακος1,Δημακαρεας5,Ρεπάνης13(1),Ανδρεασακης,Σιδερης2,Ψαρρος7,Απαλιδης12,Γιανδημας26,Καφες,Χεκιμιδης,Ραυτοπουλος,Σουρουφης.