Παρασκευή, 25 Οκτωβρίου 2013

Π.ΦΑΛΗΡΟ-ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 67-70

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα μας στο χθεσινό παιχνίδι στο ΣΕΦ κατά του Π.Φαλήρου.
Μέτα από 3 αγωνιστικές χωρίς νίκη κατάφερε να είναι συγκεντρωμενη στο παιχνίδι της να μην ασχολειτε με τους διαιτητές και να παίζει κάλο μπάσκετ με καλή άμυνα βοήθειες και καλές επιστροφές. Όλοι οι παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους.
Αν και στο ημίχρονο χάναμε με 9 πόντους 43-34 τα παιδιά μπήκαν δυνατά στο 3ο και 4ο δεκάλεπτο και στο τέλος πήραν την νίκη.
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους και ιδιαίτερα στο Καρατζη που αν και έσπασε η μύτη του στην αρχή του 4ο δεκάλεπτου ξαναμπήκε μέσα στο παιχνίδι και βοήθησε την ομάδα να πάρει τη νικη.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γαζής ): Τσορμπατσίογλου 24(2) , Αθανασούλας 16, Παγίδας , Μπόθος , Τριανταφυλλίδης 8, Τσιφτσής 13(1) , Καλαμάρας 2 , Αλεξανδρόπουλος , Γεωργιάδης 2, Αναστασάκης. 2
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης, Λαμπαδάριος): Μαστρογεωργίου 4, Καρατζής 18(2) , Βελισσαράκος 3, Ντώνη 10(2), Ιωαννίδης 14(1), Μυλωνόπουλος 1, Μαυρίδης 5(1), Παναγιωτόπουλος 2, Καρτζόγλου 11(3), Ρεπάνης , Γαλίτης 2 , Χαντζής .