Παρασκευή, 1 Νοεμβρίου 2013

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 65-85

Ήττα με 20 πόντους γνώρισε χτες το βράδυ η ομάδα μας απέναντι στο ΠΡΩΤΕΑ ΒΟΥΛΑΣ.
Με όπλο την επίθεση η ομάδα του Πρωτέα κατάφερε να νικήσει το ματς και να μείνει αήττητη για 6η αγωνιστική και να παραμείνει μονή 1η στη βαθμολογία.
Τα παιδιά προσπάθησαν να κοντράρουν τους αντιπάλους μέχρι το ημίχρονο που το σκορ ήταν 34-44.
Στο 2ο ημίχρονο η διάφορα έφτασε τους 20 πόντους και οι παίκτες μας δεν κατάφεραν να την μειώσουν ως το τέλος του παιχνιδιού.

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης, Λαμπαδάριος): Μαστρογεωργίου 8, Καρατζής 12 , Βελισσαράκος 3, Ντώνη 3(1), Ιωαννίδης 13, Μυλωνόπουλος , Μαυρίδης 2, Παναγιωτόπουλος 14(4), Καρτζόγλου 5, Ρεπάνης 2, Γαλίτης , Χαντζής .3(1)
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης, Ποδαράς): Καπώνης 5 (1), Μπαρδάμης 2, Γεώργαρος 18(2), Κονδύλης 12(2), Σίμος 11(2), Αθηνιώτης 3, Κοκκαλιάς 4, Βαρδαβάς 6, Μαράκης 2, Γάργαλης 2 , Πεφάνης 9(1), Πέτσας 11.