Κυριακή, 30 Νοεμβρίου 2014

ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Γ.Σ ΕΡΜΗΣ-Ε Α ΝΙΚΑΙΑΣ 33-51

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας στο κλειστό του Περάματος το Σάββατο το βράδυ απέναντι στην τοπική ομάδα με σκορ 33-51.
 Τελειώσαμε τον 1ο γύρο του 2ου ομίλου αήττητη με 7 νίκες 0 ήττες και βρισκόμαστε στην 1η θέση της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι αναμένονταν σκληρό και δύσκολο άλλα τα παιδιά έκαναν τα δύσκολα πολύ εύκολα.Από την αρχή μπήκαν μπροστά στο σκορ με 5 πόντους διάφορα και άφησε τους αντιπάλους να μας κυνηγούν συνεχεία στο σκορ.Μέτα το τέλος του 1ου δεκάλεπτου βλέποντας ότι δεν μπορούν να μας αντιμετωπισουν στα ίσια άρχισαν το άσχημο και σκληρό παιχνίδι κάνοντας πολλά φάουλ (τριπλάσια απ'οτι τους σφύριξε ο διαιτητής)και συνεχείς διαμαρτυρίες στον διαιτητή. Το 1ο ημίχρονο τελείωσε 18-24.

Στο 2ο ημίχρονο τα παιδιά μπήκαν ακόμα ποιο δυνατά και στο τέλος του το σκορ ήταν 27-43.
Το 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο οι αντίπαλοι έδωσαν ότι είχαν στο γήπεδο μέχρι και διεκόπη το αγώνα άλλα δεν κατάφερα τίποτα ,οι παίκτες μας ήταν καλύτεροι και σε ομαδικό και σε ατομικό επίπεδο και δεν έχασαν την προσοχή τους και την ψυχραιμία τους ούτε δευτερόλεπτο στο παιχνίδι.
Το τελικό σφύριγμα έγραψε στο ταμπλό 33-51.

ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ.

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ: Καβουρας,Ψαρρος,Ρεπανης 13(1),Πετροπουλος 5,Απαλιδης 2,Κινουμπι ,Δημακαρεας 9(1),Γιανδημας 17,Λεωτσακος 3(1),Μουστακος Ε.,Μουστακος.Ι 2.