Κυριακή, 30 Νοεμβρίου 2014

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 39 - 48

Με ήττα συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους για την Α' φάση του τουρνουά "Ανδρέας Μιαούλης" του ϊκαρου Καλλιθέας, τα παιδιά του ΜΙΝΙ.

Το πρώτο ημίχρονο είχε πολύ δυνατές φάσεις και καλό μπάσκετ και για τις δύο ομάδες.και σκορ που εξελισσόταν πόντο-πόντο. Η λήξη του βρήκε τον Ολυμπιακό να προηγείται 22 - 23.

Το τρίτο δεκάλεπτο δεν ήταν καλό για την ομάδα μας και έτσι οι φιλοξενούμενοι που ανέβασαν τον ρυθμό τους, βρήκαν την ευκαιρία να προηγηθούν με διαφορά δέκα πόντων 29 - 39.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο τα παιδιά μας έκαναν μία πολύ καλή προσπάθεια να επανέλθουν στην διεκδίκηση της νίκης αλλά η πίεση του σκορ από την μία και η πολύ καλή ομάδα που αντιμετώπιζαν δεν το επέτρεψαν.