Δευτέρα, 16 Φεβρουαρίου 2015

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ: 29 - 69

Με νίκη  συνεχίστηκε την Κυριακή το μεσημέρι στο 2ο Κλειστό Νικαίας "ΚΑΡΑΜΠΙΝΗ" η πορεία της ομάδας του ΜΙΝΙ στο τουρνουά της ΕΣΚΑΝΑ, φθάνοντας έτσι τις εννέα (9) νίκες έναντι μίας (1) ήττας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας εμφανίστηκε "νευρική" και προφανώς επηρρεασμένη από την ατυχή εμφάνιση της προηγούμενης εβδομάδας απέναντι στον Ολυμπιακό, με αποτέλεσμα το σκορ να κλείσει στο 13 - 13.

Με τις οδηγίες του προπονητή τους και αλλαγή της  ψυχολογίας τους, τα παιδιά εμφανίστηκαν τελείως διαφορετικά στο δεύτερο δεκάλεπτο, έπαιξαν μπάσκετ που μοιάζει "μεγαλύτερης" κατηγορίας, με την γνωστή άμυνα και τους  συνεχόμενους αιφνιδιασμούς έφθασαν το επί μέρους σκορ σε 08 - 22 και το συνολικό του ημιχρόνου σε 21 - 35.

Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο συνέχισαν την πολύ καλή εμφάνισή τους και απωγείωσαν την διαφορά στους 40 πόντους, δείχνοντας ακόμα μία φορά σε όλους, την μεγάλη διαφορά τους σε τεχνικό και αθλητικό επίπεδο και την δουλειά που γίνεται στις ακαδημίες μας τα τελευταία χρόνια.

Ευχαριστούμε τους γονείς και τους φίλους της ομάδας για την υποστήριξη τους και το χειροκρότημά τους στα παιδιά μας.

Τα δεκάλεπτα: 13 - 13, 08 - 22, 03 - 18, 10 - 16