Σάββατο, 28 Νοεμβρίου 2015

ΕΛΛΗΝΙΚΟ - ΝΙΚΑΙΑ 65-70

Ντέρμπι στο παιχνίδι που έλαβε χώρα στο Ελληνικό. Δυνατά μπήκαν και οι δύο ομάδες, με το παιχνίδι να κυλάει πόντο- πόντο στο πρώτο δεκάλεπτο. Στην εξέλιξη του δευτέρου μέρους οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη και την αστοχία της ομάδας μας, με αποτέλεσμα να πάρουν κεφάλι μέχρι και με 14 πόντους και τελικά το ημίχρονο να κλείνει με 42-32. Άμεση η αντίδραση των παικτών μας στο β μέρος, με πολύ καλές άμυνες και σοβαρότητα στην επίθεση, με αποτέλεσμα των παραπάνω να γυρίζει το ματς και στο 4ο δεκάλεπτο να προηγείται 5-7 πόντους. Στη συνέχεια της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι ως το τέλος με την ομάδα μας να παίρνει ένα ακόμα ροζ φύλλο και δίποντο στο πρωτάθλημα.

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ(Νικολαίδης , Μαγγιώρος) Καρασούλος 2, Μαγγωνάκης 14., Ευστρατίου , Λεβαδείτης 11(2) , Λαγιόπουλος 8, Σουργιάς 4, Ρούμελης 8 , Γκιουρτζίδης 4, Μπολουδάκης , Γκούμας 14(2)
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης Μανιάτης ): Γρίβας 7, κόϊκας 4 , Φούντης 31(3) , Ντώνη 4, Κογιώνης 2, Σαρδέλης 2, Δαλμυράς 6, Σκοπελίτης 8, κουτρομπίλας 3(1) Γιανδήμας 3,Ρεπάνης,Καραμάνης.

Δεκάλεπτα: 16-16, 42-32 , 53-53, 65-70

ΝΕΜ - ΑΡΜΕΝΙΚΗ 69-52

ΓΛΥΦΑΔΑ - ΑΛΦΑ  52-81
ΕΛΛΗΝΙΚΟ - ΝΙΚΑΙΑ 65-70
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ - ΚΑΣΤΕΛΛΑ 61-59

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ  85-66
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ - ΑΟΝΑ 78-55