Σάββατο, 21 Νοεμβρίου 2015

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ 80-67

Σε ένα ματς που οι διαφορές δεν μπορούσαν να ανοίξουν σε καμία περίπτωση, ήρθε το τελευταίο τρίλεπτο του αγώνα για να αλλάξει τα πάντα.
Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή, όπου η oμάδα μας προσπάθησε να βγει μπροστά, αλλά στο ημίχρονο η διαφορές των 4-6 πόντων είχαν βρεθεί στα ίσια τους.
    Στο δεύτερο ημίχρονο οι αρχικές εναλλαγές στο σκορ, έδωσαν χώρο σε ένα ακόμα προβάδισμα για την ομάδα μας, το οποίο μέχρι το 37 είχε γίνει 64-61. Εκεί οι παίκτες έπαιξαν σκληρή άμυνα    και καταφεραν να παρουν μια ακομη νικη με  σκορ  80-67 .

Δεκάλεπτα: 21-16, 34-34, 56-50, 80-67

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης , Μανιάτης): Ρήγος 10, Κόϊκας 3(1) , Φουντής 10, Ντώνη 9(2) Κογιώνης 4, Σαρδέλης 3(1) , Δαλμυράς 25(2) , Σκοπελίτης , Κουτρομπίλας, Καραμάνης , Ρεπάνης , Γιανδήμας 16