Δευτέρα, 21 Νοεμβρίου 2016

TEΛΑΜΩΝΑΣ-ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 75-76

Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας χτες το βράδυ στην Σαλαμίνα με αντίπαλο τον ΤΕΛΑΜΩΝΑ με σκορ 75-76.

Οι απουσίες που είχαμε δεν φάνηκαν μέσα στο παιχνίδι αφού όλοι οι παίκτες έδωσαν το 100% και κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Το 1ο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 10-19.Στο 2ο  η ομάδα του Τελαμώνα ισορρόπησε το παιχνίδι και έληξε με σκορ 35-39.
Στο 3ο δεκάλεπτο η γηπεδούχοι έβλεπαν ότι δεν μπορούσαν να περάσουν μπροστά και άρχισαν το πολύ σκληρό παιχνίδι και διαμαρτυρίες στους διαιτητές άλλα και πάλι δεν κατάφεραν κάτι, το ταμπλό έγραψε 48-53.
To 4o δεκάλεπτο άρχισε με τους διαιτητές να μοιράζουν τεχνικές ποινές και αποβολές για την ομάδα του Τελαμώνα και διακοπή του παιχνιδιού για περίπου 5 λεπτά.Το παιχνίδι ξεκίνησε και πάλι με το σκορ 58-72 άλλα τώρα η συμπεριφορά των διαιτητών είχε αλλάξει,αυτό που ήθελε ο Τελαμώνας το είχε πετύχει ,δεν σφύριζαν ούτε ένα φάουλ στο πολύ σκληρό παιχνίδι των γηπεδούχων,μα αποτέλεσμα να ισοφαρίσουν το παιχνίδι και 40 δεύτερα πριν το τέλος να προηγηθούν με 3 πόντους 75-72. Κερδισμένο φάουλ για εμάς βάλαμε την μια από τις δυο 75-73.Στη επόμενη επίθεση κλέβουμε την μπάλα άλλα βγαίνει πλάγια,στην επαναφορά κάνουν μπρος πίσω και έχουμε επίθεση για 3 δευτερόλεπτα.Η μπάλα φτάνει στα χεριά του ΚΟΤΡΩΤΣΟΥ  και με ενα ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΣΤΟ 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ κανει το σκορ 75-76 και μένουν όλοι αγάλματα.

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης Λαμπαδάριος):  Κόϊκας 7, Κογιώνης 1 , Κουτρομπίλας Ντώνη 10(2) Ιωαννίδης 12  Βαρλάς 19(1), Σκοπελίτης 4, Κοτρώτσος 3(1), Λάμπρου , Καψοκόλης , Ρεπάνης 5(1), Γιανδήμας 15(2)