Παρασκευή, 13 Οκτωβρίου 2017

Άνδρες Β΄ ΕΣΚΑΝΑ-2η Αγωνιστική

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ –ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ  73-65

Το αήττητο της διατήρησε και η Ε.Α. Νίκαιας η οποία πήρε μεγάλη νίκη κόντρα στον Αστέρα Αγ. Δημητρίου, πραγματοποιώντας το 2/2, που την διατηρεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας.
Μετά από μια ισορροπημένη 1η περίοδο (16-17), η ομάδα του Αστέρα άνοιξε την διαφορά, που κάποια στιγμή έφτασε και τους 15 πόντους, με το ημίχρονο να βρίσκει τις δύο ομάδες στο 31-43. Στην 3η περίοδο η ΕΑΝ, κατάφερε να περιορίσει τον αντίπαλο στους 11 μόλις πόντους, ενώ πέτυχε 18 (49-54) και στην τελευταία περίοδο κάνοντας το come back, παίζοντας εξαιρετική πάλι άμυνα και με σωματικά και ψυχικά αποθέματα, κατάφερε να γυρίσει το ματς πετυχαίνοντας το τελικό 73-65!

Διαιτητές : Χρηστίδης Ηλ. , Καλαϊτζάκης
Δεκάλεπτα : 16-17, 31-43, 49-54, 73-65
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης , Συρόγλου): Κογιώνης , Χαραλαμπίδης 13(1) Αγγελόπουλος 8 , Ντώνη 5(1) , Ιωαννίδης 15, Βαρλάς 12(3) Σκοπελίτης 11, Τσιριγώτης 5(1) Μουστάκος , Κουτρομπίλας  , Παυλίδης , Γιανδήμας 4
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ (Κάσσης , Μαγγιώρος): Παπατρέχας 3(1) , Φωστέρης 5(1), Ζαχαρόπουλος 17, Λούκος 9, Κασσάνος  , Δούβος 5, Κουκουβάκης 2, Νοίδης 2, Πίτσας , Ακρίβος 8(2), Μουζάκης 5(1) , Ρουσσάκος 9