Παρασκευή, 16 Νοεμβρίου 2018

B΄ ΑΝΔΡΩΝ 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ –ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 71-69

ΕΑ Νικαίας -Δάφνη Αγ. Δημ.

Θετικό αποτέλεσμα πήρε εχθές στο "Σελεπίτσαρι" η ΕΑΝ, παίζοντας πολύ καλά και σοβαρά στο α΄ημίχρονο, που έκλεισε με την διαφορά στο +13.
   Στην 3η περίοδο ο ρυθμός συνεχίστηκε, αλλά η χαλάρωση της 4ης περιόδου (7-19), έδωσε την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να ανακάμψουν και να φέρουν το παιχνίδι στο καλάθι.
   Το καθοριστικό 3ποντο του Αβανίδη στα λίγα δεύτερα πριν το φινάλε, ασφάλισε την νίκη και προκάλεσε το ξέσπασμα σε πανηγυρισμούς από την κερκίδα και τον πάγκο της ομάδας.

Διαιτητές : Γεράνιος Γερουλάνος

Δεκάλεπτα : 26-17, 48-35, 64-50, 71-69

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης, Συρόγλου): Κογιώνης , Χαραλαμπίδης, Παυλίδης 5(1) , Ντώνη 11(3), Αβανίδης 26(5), Βαρλάς 5, Σκοπελίτης 2, Ιωαννίδης 11, Μενεξής , Ρεπάνης , Τσουκαλάς 4, Γιανδήμας 7
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπερτσιάς, Σπανός ): Ραζής 5 , Μανίκας 3(1) , Ζαχαρόπουλος 9, Παπαδόπουλος , Αλεξανδρόπουλος 3, Άμερσον 15(2) , Μαραγκόπουλος 22(2) , Λούκος , Τίλι , Σμυρνιώτης , Παπουτσάς , Τσίλαγας 12(1)