Παρασκευή, 5 Απριλίου 2019

Β΄ Ανδρών 24η Αγωνιστική

Εύκολα στον Πήγασο, μάχη για τα play off


Εύκολα πέρασε η ΕΑΝ από το κλειστό του Κορυδαλλού, που δεν συνάντησε καμμία αντίσταση από τον Πήγασο. Οι συνήθεις "ύποπτοι" Αβανίδης, Ντώνη, Ιωαννίδης και Βαρλάς καθάρισαν τον αγώνα και πρόσθεσαν 2β στην μάχη της πεντάδας.
Μεγάλο παιχνίδι στην Ν.Πέραμο με την φιλοξενούμενη Ηλεκτρούπολη να ισοφαρίζει στο 40΄ και να κερδίζει τελικά στην παράταση.
Στην παράταση και στον πόντο κέρδισε μέσα στο Πέραμα η Δάφνη.
Την επόμενη Πέμπτη η ΕΑΝ οφείλει να κερδίσει στο Σελεπίτσαρι την Προοδευτική και να παίξει το τελευταίο της χαρτί για "διπλό" στο Ελληνικό, στο φινάλε του πρωταθλήματος.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. -ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 68-84
Διαιτητές : Κιουλάφας, Ανδρεόπουλος
Δεκάλεπτα :12-19, 31-44, 50-67, 68-84 
ΠΗΓΑΣΟΣ (Τσίμπας-Κουκιάς): Τσεμπελής 8(2), Αντιπάτης 15(1) , Στουραίτης 3(1) Πεταλάς 1, Μπακάλης 8, Βήχος 5, Στεφανής 13(2), Κωνσταντόπουλος 11, Μπούζας 2, Παπαστεφανάτος , Παπαγιαννακόπουλος 2
EAN (Mανιάτης, Συρόγλου ): Kογιώνης 3, Μουστάκος, Παυλίδης 9, Nτώνη 16(3), Aβανίδης 17(2), Bαρλάς 11(1), Σκοπελίτης 4, Iωαννίδης 15, Στρατής 2, Ρεπάνης 1, Καρράς, Tσουκαλάς 6

Τα υπόλοιπα παιχνίδια
 

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ -ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 81-82 ΠΑΡ.

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ- ΤΑΤΑΥΛΑ   62-78

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ.  77-39

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛ. 73-77

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  56-79

ΕΝΩΣΗ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ -ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 64-68 παρατ. 

 
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ 46
--------------------------------------------------------------------
2 ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ 41
3 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 40
4 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ 40
5 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 39
-----------------------------------------------------------------------
6 ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 39
7 ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 38
8 ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 36
9 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 35
---------------------------------------------------------------------
10 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 33
11 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY 32
12 ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 32
13 ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ 28
-------------------------------------------------------------------------
14 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΑΟ 24

Η ΕΠΟΜΕΝΗ 25Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ - ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ
ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ - ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΟ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΑΟ - ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - ΓΑΣ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ