Παρασκευή, 12 Απριλίου 2019

Β΄ Ανδρών 25η Αγωνιστική

Στην 5αδα για play off η Ε.Α.Νίκαιας!





Βάσεις για τα play off έθεσε η ΕΑΝ με αντίπαλο την Προοδευτική, επικρατώντας εύκολα με 75-56 στο Σελεπίτσαρι σκαρφαλώνοντας στην 5η θέση της βαθμολογίας. Απόλυτος κυρίαρχος στο παρκέ ο Αβανίδης με 31(4), ακολούθησε ο Τσουκαλάς με 15(1).
Η έκπληξη της αγωνιστικής έγινε στον Κορυδαλλό, με τον Πήγασο να κερδίζει τα Σούρμενα 77-66 και να αποφεύγει τα play out.
Στο ντέρμπι της αγωνιστικής ο Πόλις επικράτησε με 86-83 της Ν.Περάμου στην Καλλιθέα και έβαλε φωτιά στην μάχη για την πολυπόθητη 5η θέση, με Ε.Α.Ν., Ν.Πέραμο, Δάφνη και Σούρμενα να ισοβαθμούν με 40β.(υπολείπεται να επαναληφθεί ο αγώνας Φιλία-Δάφνη στις 15/4 για τον οποίο έγινε ένσταση)


EA NIKAIAΣ- ΠPOOΔEYTIKH 75-56
Διαιτητές: Kηπώσης – Tζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 22-17, 38-33, 54-45, 75-56
EA NΙΚΑΙΑΣ (Mανιάτης, Συρόγλου ): Kογιώνης, Nτώνη 8(2), Aβανίδης 31 (4), Bαρλάς 8(1), Σκοπελίτης 6, Iωαννίδης 7, Στρατής, Pεπάνης, Tσουκαλάς 15 (1), Kοτσάκος.
ΠPOOΔEYTIKH (Kλιγκόπουλος, Γεωργάκης ): Παπαμάρκος , Nτάβος 5 (1), Mακαρατζής , Δογρανλής 13 (3), Bαρβατάκος 2, Kοθράς 6, Tζοβάρας  5 (1), Bουρνάς 4, Συρίγος 17, Kουτρογιάννης , Γιαννακόπουλος 2, Xρήστου 2

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ 80 44 
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 75 56  
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 86 83  
ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 78 66  
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY 70 56  
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΑΟ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 54 69
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 77 66

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ 48
-------------------------------------------------------------------
2 ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ 43
3 ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ 42
4 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 40
5 ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 40
----------------------------------------------------------------------
6 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 40
7 ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 40
8 ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 37
9 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 37
----------------------------------------------------------------------
10 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 34
11 ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY 33
12 ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 33
13 ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ 29
-----------------------------------------------------------------------
14 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΑΟ 25



Επόμενη αγωνιστική (τελευταία)
Προοδευτική - Ηλεκτρούπολη
Σούρμενων Ελληνικού - Ε.Α.Νίκαιας
Λ.Μοσχάτου - Πόλις Καλλιθέας
Ν.Πέραμος - Ταταύλα
Παννεαπολικός - Δάφνη
Άλιμος - Φοίνικας
Φιλία - Πήγασος