Παρασκευή, 31 Ιανουαρίου 2020

Β΄ΕΣΚΑΝΑ-16η Αγωνιστική

EΑ ΝΙΚΑΙΑΣ –ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ  91-68


Σημαντική νίκη και άρωμα 5άδας για το ανδρικό, κέρδισε κατά κράτος την Γλυφάδα, που δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο να απειλήσει. Μεγάλη εμφάνιση από τους "νέους" (Τσουκαλάς 23, Κάβουρας 19, Τζορτζοριάν 10, Λουλούδης 8, Παυλίδης 6), στους 18 ο Αβανίδης. Με πυρετό αγωνίστηκε ο Αρχηγός Ιωαννίδης!
Ντέρμπι με νίκη της Φιλίας στο Πέραμα, ανατροπή και νίκη ο Παννεαπολικός!

EΑ ΝΙΚΑΙΑΣ –ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ  91-68
Διαιτητές: Κονταράτος, Αυγερινός, Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα: 25-19, 52-33, 69-51, 91-68
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης, Καλυβιανάκης): Λουλούδης 8, Παυλίδης 6, Ντώνη 3, Αβανίδης 18 (3), Καρασούλας, Ιωαννίδης 4, Καπατσούλιας, Κάβουρας 19 (2), Τσουκαλάς 23 (1), Τζορτζοριάν 10 (1).
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης, Τάγκαλος): Χαριτωνίδης Α. 15 (1), Χαριτωνίδης Δ., Μαυροειδάκος, Μυλωνάς 6, Μαραγκόπουλος 20 (1), Χαλκιάς, Σερελέας 2, Στεργίου 2, Μυλωνάκης 12, Βουρδέλης 11 (1), Πεταλάς.


Οι υπόλοιποι αγώνες
AONA - EPMHΣ ΑΡΓΥΡ. 79-82
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ –ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. 61-60
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ –ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. 64-76
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 75-72
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ –ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 73-70
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ –ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ 85-79
 
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 28
2 ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ        27
3 ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ           27
4 ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ                   26
5 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ                      26
6 ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ                                        25
7 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ                 24
8 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ                24
9 ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ         24
10 ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ                         23
11 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ         23
12 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ              21
13 ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ           18
14 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ               17

Η ΕΠΟΜΕΝΗ(17Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
06/02/20 20.00 ΚΛ ΝΕΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΟ ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ
06/02/20 21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ
06/02/20 21.30 1ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΔΑΣΚΑΛ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
06/02/20 20.00 ΚΛ ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
06/02/20 21.30 ΚΛ ΝΕΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
06/02/20 21.30 ΚΛ ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΔ ΠΑΠ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ
06/02/20 19.45 ΚΛ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ